Dlaczego nie stać Cię na niezatrudnianie architekta wnętrz?

Bardzo często słyszę stwierdzenie, że „nie stać mnie na architekta wnętrz”. A ja chciałabym Was przekonać dlaczego NIE STAĆ na NIEZATRUDNIENIE projektanta. Do przemyśleń zainspirował mnie mój fizjoterapeuta, u którego byłam niedawno na terapii. Dowiedziawszy się, czym się zajmuję zawodowo, opowiadał swoje przygody z remontem, który niedawno przeprowadzał w swoim nowo zakupionym mieszkaniu.

Problemów w tym lokum było bez liku (mieszkanie z rynku wtórnego lata 80-te) od braku pomysłu na wnętrze oraz różne wizje mieszkańców – właścicielka chciała wykończyć wnętrze w bardzo klasyczny sposób, on w surowy, loftowy, bardzo stonowany. Kolejną rzeczą było niedopilnowanie wykonawców ogólnobudowlanych, których i tak po wielu przejściach musiał zmieniać, bo okazało się, że ekipa budowlana nie poczuwa się do odpowiedzialności po zalaniu sąsiadów z dołu. Mnóstwo telefonów z budowy – a jak to wykonać? Czy może Pan dokupić włączników? a na jakiej wysokości to i tamto? Po brak wiedzy technicznej, ergonomii – tu powstał problem na jakiej wysokości wykonać przyłącze do prysznica, tak aby deszczownica była na odpowiedniej wysokości. Koniec końców wykonawca nie uwzględnił, że będzie musiał wykonać brodzik i po wykafelkowaniu przestrzeni należało zweryfikować położenie baterii, co skutkowało kolejnymi opóźnieniami i dodatkowymi kosztami robocizny.

Zapytałam go wtedy, dlaczego nie skorzystał z pomocy fachowca, jakim jest architekt wnętrz? Powiedział, że chciał zaoszczędzić czas i pieniądze. Po namyśle dodał, że chyba mu się to nie udało i przy następnym mieszkaniu skorzysta z porad projektanta.

Mogę dodać, że koszt projektu aranżacji wnętrz to zazwyczaj 1-3% wartości mieszkania, domu czy lokalu! Czy nie warto zainwestować tych pieniędzy w święty spokój? ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

A jakie inne korzyści płyną ze współpracy z architektem?

▪️zadba o spójną aranżację Twojego wnętrza,
▪️dzięki swojej wiedzy i polecanym rzetelnym ekipom zaoszczędzi Twój czas,
▪️bez problemu znajdzie rozwiązania problemów na budowie (bo tak, pomimo zatrudnienia architekta, takie rzeczy też się zdarzają, ale dzięki niemu, ta sytuacja jest dużo łatwiejsza!),
▪️będzie koordynował wszystkie wydatki

Dlatego uważam, że warto powierzyć takie zadania projektantom, aby oszczędzić swój czas (czyli też pieniądze) i być pewnym, że wszystko zostanie perfekcyjnie dopasowane do Twoich oczekiwań. A wizualizacje z Twojej głowy staną się rzeczywistością.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *